Bakery Menu

  • Cookies

    Chocolate Chunk ................. $1.25

    Oatmeal Raisin .................... $1.25

    Peanut Butter ...................... $1.25

    Peanut Butter Blossom .......... $1.25

    School House ..................... $1.25

    Fruit Bars ........................... $1.25


    The more you buy the more you save!
    The above options are priced at
    3 for $3.50, 6 for $7.00, or 12 for $12.00


    Double Doozies .................. $4.00

    Coconut Macaroon .............. $2.50

    Mexican Wedding ............... $2.00
    (or 12 for $20.00)

    Sugar Cookie ..................... $2.50
    (6 for $12, or 12 for $24.00)


    TAYLORS COOKIES:
    Fill out form or stop in the shop to get a quote

  • Pastries

    Pull Apart Cinnamon Rolls ... $10.00*

    Sticky Buns ....................... $13.00

    Pecan Rolls ....................... $4.50*

    Cinnamon Rolls ................. $4.00*

    Apple Fritters .................... $4.00

    Butterfly Rolls .................... $4.50

    Fruit Filled Danish .............. $4.00

    Turnovers .......................... $4.00
    1 Dozen Mixed Pastries ...... $40.00

    Brownies ........................... $2.00

    Pan of Cinnamon Rolls ....... $12.00
    Maple Pecan ..................... $14.00

    Palmiers ............................ $3.50

    Crème Horns ...................... $3.50
    (specialty flavors $4.00)

    The more you buy the more you save!
    The above options are priced at

    3 for $9.00, 6 for $18.00, 12 for $36.00

    *Indicates icing is available in vanilla or maple

  • Donuts

    Long Johns ......................... $2.00
    (+.50 for cream filling)

    Ring donuts ....................... $2.00

    Bizmarts ............................ $2.50

    ½ dozen mixed donuts ....... $10.00

    1 dozen mixed donuts ........ $20.00

  • Breads

    Dinner Rolls ............... 6 for $6.00

    White Bread ...................... $6.00

    Jalepeno Cheddar ............... $8.50

    Rosemary Olive Oil ............. $8.50

    Jalepeno Cheddar Buns ...... $10.00